Forum www.wadytwarzoczaszki.fora.pl Strona Główna www.wadytwarzoczaszki.fora.pl
Zespoły wad wrodzonych twarzy i czaszki
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Kraniostenoza czolowa

 
Odpowiedz do tematu    Forum www.wadytwarzoczaszki.fora.pl Strona Główna » Dyskusja na temat zespołu... problemu z... / Kraniosynostozy / Przed operacją - konsultacje, badania, pytania Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Kraniostenoza czolowa
Autor Wiadomość
tekla782
Obserwator
Obserwator


Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: bytow
Płeć: Kobieta

Post Kraniostenoza czolowa
Witam zapisalam sie do was kilka miesiecy temu gdzie tak naprawde jeszcze nie wiedzielismy z mezem co dolega naszemu synkowi Wiktorkowi po przekopaniu internetu mielismy pewne podejrzenia co puzniejsze badania i konsultacje lekarskie potwierdzily Wiktor urodzil sie z kraniostenoza czolowa na ta chwile a bedzie mial rok za kilka dni nie byl i raczej nie bedzie operowany swiadomie podjelismy ta decyzje i nie zalujemy jej z miesaca na miesiac glowka synka sie zmienia z dnia na dzien jest ladniejsza pisze ten post tylko dla tego ze sa rodzice ktozy bali sie i boja operacji ale uwazamy zeryzyko wykonania takiej operacji jest duze a z przyczyn kosmetycznych bo tylko byly takie wskazania nie warto podejmowac takiego ryzyka. Mama Wiktora z kraniostenoza czolowa.


Post został pochwalony 0 razy
2015-10-06 Zobacz profil autora
kinga-1976@o2.pl
Obserwator
Obserwator


Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 3
Przeczytał: 0 tematów


Post
Mój Synek był operowany w wieku 16 miesięcy - trigonocefialia - niby główka ładna , niby nic się nie działo ale nie zapominajmy że żaden lekarz nie da nam gwarancji czy za rok, dwa , trzy.... cos nie zacznie się dziać. Oczywiście jest ryzyko jak przy każdej operacji ale nie żałuję i gdybym miała jeszcze raz podjąć decyzję o operacji zrobiłabym to. Trzy miesiące po operacji widzę że głowa mojego dziecka zaczyna wyglądać prawidłowo i cieszę się że moje dziecko w przyszłości nie będzie miało kompleksów z powodu innego wyglądu.


Post został pochwalony 0 razy
2015-10-09 Zobacz profil autora
agusder
Obserwator
Obserwator


Dołączył: 30 Paź 2015
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

Post
Witam, moja corka ma 2 lata i stwierdzona plagiocefalie z brachycefalia oraz trigonocefalie. Trichoncefalia ogranicza sie do malego garbku na czole. Lekarz twierdzi ze to tylko aspekt kosmetyczny. Asymetria glowki to 6mm a indeks cefaliczny 91,55. Lekarz mowi,ze nie ma powodów do niepokoju. Dziecko rozwija sie dobrze. Boje sie jednak,ze na dzien dzisiejszy nie ma problemow ale kto mi zapewni,ze za jakis czas ich nie bedzie. Jesteście tutaj bardzo obeznani w tematach związanymi z wadami czaszki. Proszę o pomoc i wskazówki ,czy faktycznie lekarz ma racje? Może powinnam pomysleć o operacji, tylko gdzie i czy ktoś sie jej podejmie zważywszy uwage ,ze córka rozwijają sie dobrze.


Post został pochwalony 0 razy
2015-10-30 Zobacz profil autora
paulina
Przyjaciel
Przyjaciel


Dołączył: 29 Maj 2009
Posty: 113
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: UK

Post
Moj syn mial tringo i operowany dokladnie w 18 miesiacu zycia. Niby nic nie dolegalo itp i niby to tylko kosmetyczny aspekt. Ale teraz okazuje sie ze to nie prawda, bo problemy byly sa i beda. Im dziecko wieksze tym bardziej te problemy sa dokuczliwe. U nas rutynowo robia te operacje w 18 mies zycia bo niby kostki juz twardsze itp i ze ryzyko zrosniecia mniejsze. Ale mozg byl zcisniety przez dlugi czas i sa problemy. Nie wiem, moze faktycznie lepiej jest robic te operacje mozliwie najpredzej mimo ryzyka ponownego zrosniecia sie kosci.


Szkola sie kontaktowala z lekarzem ktory operowal syna i nie byl zaskoczony ze sa takie a nie inne problemy z dzieckiem bo jak powiedzial to czesta przypadlosc dzieci z kranio. Mam tu na mysli problemy z nauka. U mojego duze opoznienie mowy ( mowi dosc poprawnie gramatycznie, robi postempy w kazdym razie, ale jak cos mowi to czlowiek wie co mowi ale nie potrafi zrozumiec o co dziecku chodzi ) i kiepska koordynacja reki- problemy z pisaniem. Z innymi rzeczami w szkole sobie radzi, czyta tez dobrze. Ma straszny problem z przelaniem mysli na slowa i rodza sie przez to problemy coraz wieksze. Mimo ze czyta dobrze to nauczyciele nie chca mu dawac trudniejszych ksiazek do czytania bo wlasnie ma problem z opowiedzeniem historii w ksiazce wlasnymi slowami, odpowiedzeniem na pytania.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez paulina dnia 2015-11-19, w całości zmieniany 1 raz
2015-11-19 Zobacz profil autora
franio
Administrator
Administrator


Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 516
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

Post
agusder napisał:
Jesteście tutaj bardzo obeznani w tematach związanymi z wadami czaszki. Proszę o pomoc i wskazówki ,czy faktycznie lekarz ma racje?


Jesteśmy dość dobrze obeznani, ale żaden z nas nie ośmieli się polemizować z lekarzem. Najwyżej można skonsultować się z innym lekarzem. Tak ważnych decyzji nigdy nie wolno opierać o porady z forum. Nawet tak miłego, jak nasze Smile

agusder napisał:
Może powinnam pomysleć o operacji, tylko gdzie i czy ktoś sie jej podejmie zważywszy uwage ,ze córka rozwijają sie dobrze.


Jw., pochodzić po lekarzach i popytać.


Post został pochwalony 0 razy
2015-11-22 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum www.wadytwarzoczaszki.fora.pl Strona Główna » Dyskusja na temat zespołu... problemu z... / Kraniosynostozy / Przed operacją - konsultacje, badania, pytania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin