Forum www.wadytwarzoczaszki.fora.pl Strona Główna www.wadytwarzoczaszki.fora.pl
Zespoły wad wrodzonych twarzy i czaszki
RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyGalerieZaloguj
Macrostomia

 
Odpowiedz do tematu    Forum www.wadytwarzoczaszki.fora.pl Strona Główna » Dyskusja na temat zespołu... problemu z... Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat
Macrostomia
Autor Wiadomość
gabi
Raczkujacy
Raczkujacy


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

Post Macrostomia
Witam,
Czy ktoś jeszcze na forum spotkał się z tą wadą? Jestem 35 latką, która w dzieciństwie przeszła operacje plastyczne w związku z macrostomią (jednostronną).


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez gabi dnia 2009-03-17, w całości zmieniany 1 raz
2009-03-17 Zobacz profil autora
sylwekb
Przyjaciel
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 190
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna

Post
Macrostomia występuje często w zespołach wrodzonych np Goldenhara, jedna strona ust jest przerośnięta często towarzyszy przy wadach żuchwy, połowiczych zanikach twarzy. Leczenie to plastyka tkanek miękkich, mięśnia twarzy oraz korekta żuchwy.


Post został pochwalony 0 razy
2009-03-17 Zobacz profil autora
gabi
Raczkujacy
Raczkujacy


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

Post
Dziękuję za odzew. Wiem, że macrostomia często występuje w zespołach wrodzonych. Ale czy u mnie występował jakiś zespół to nie wiadomo. To były inne czasy, nie było tak rozwiniętej diagnostyki, badań, nie miałam robionych żadnych badań genetycznych. W moim mieście (wojewódzkim) lekarze mieli problem z diagnozą, odsyłali od lekarza do lekarza, nie mówiąc o leczeniu, nikt się nie chciał podjąć operacji. Operowana byłam w Warszawie. W sumie przeszłam 3 operacje plastyczne. A czy macrostomia u mnie jest powiązana z jakimś zespołem? Nie wiem. Być może. Jedyne inne moje ułomności jakie mi przychodzą na myśl to problem ze stopami, gorzej słyszę na ucho po operowanej stronie, wada zgryzu i lekka wada wymowy (pewnie w związku z tym zgryzem). I mega choroby lokomocyjne, ale to chyba niezwiązane z tematem. Umysłowo wszystko raczej ok:-). A tak w ogóle to może to wszytko tak nie za wesoło brzmi, ale jestem normalnie funkcjonującą osobą, skończyłam dobrą uczelnię, pracuję, blizny pod makijażem prawie nie widaćSmile. Tylko planuję potomstwo i chyba powinnam się zmierzyć z tematem, żeby wiedzieć co mi było i czy to może być wada genetyczna.


Post został pochwalony 0 razy
2009-03-17 Zobacz profil autora
sylwekb
Przyjaciel
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 190
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Płeć: Mężczyzna

Post
Wiem, wiem ja mam 37 lat mam zespół Goldenhara podobno łagodna wersja 1 wg nasilenia skali Kabana, jeszcze 20 lat temu, znaleźć specjalistę od tego typu wad to był bardzo duży problem i dostęp do diagnostyki był bardzo słaby. Teraz są tomografy, rezonansy i można prześwietlić całe ciało od stóp do głów. Tak samo był problem z leczeniem wady zgryzu, dopiero od lutego 2007 roku noszę aparat stały na górę i dół efekty są bardzo dobre mimo poniesionych kosztów, bo aparat stały i opieka ortodontyczna nie są refundowane, a we wrześniu miałem operację korekty szczęk, warto jest jeszcze coś robić. Z Twojego opisu wad wynika, że to może być zespół z grupy I i II Łuku skrzelowego ale to powinien potwierdzić specjalista.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez sylwekb dnia 2009-03-18, w całości zmieniany 2 razy
2009-03-18 Zobacz profil autora
gabi
Raczkujacy
Raczkujacy


Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

Post
Dziękuję za sugestię. W wolnej chwili zgłębię temat:-). Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
2009-03-19 Zobacz profil autora
Gaga
Obserwator
Obserwator


Dołączył: 11 Sie 2017
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Gdańsk
Płeć: Kobieta

Post
witaj Gabi.Wątpię, aby wada twoja była genetyczna, skoro masz 35 lat, to z racji wieku chociażby przysługuje Tobie darmowe tzn z NFZ badanie genetyczne. Ja z moim zespołem I i II łuku skrzelowego miałam takie.... Teraz jestem przeszczesliwą mamą ślicznej i zdrowej córeczki.
Rolling eyes


Post został pochwalony 0 razy
2017-08-11 Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    
Odpowiedz do tematu    Forum www.wadytwarzoczaszki.fora.pl Strona Główna » Dyskusja na temat zespołu... problemu z... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do: 
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Music Lyrics.
Regulamin